Jakiej kasy fiskalnej potrzebujesz?

kasa z panelem dotykowym

Kupując kasę fiskalną, należy dopasować ją do swoich potrzeb oraz do rodzaju prowadzonej działalności. Dzięki temu można skutecznie podnieść jakość obsługi klienta oraz ułatwić pracę swojemu pracownikowi. Małe kasy fiskalne są polecane do sprzedaży mobilnej, natomiast kasjer w hipermarkecie będzie potrzebować takiej o większych gabarytach. Która będzie więc najlepsza?

Małe kasy fiskalne – na co zwrócić uwagę?

Małe kasy fiskalne gwarantują lekkość i satysfakcję podczas użytkowania, co jest szczególnie pożądane w sprzedaży mobilnej. Jeśli podróżujemy ze swoją kasą, to warto postawić na urządzenia niewielkich rozmiarów, które mało ważą. Ergonomiczność w tym przypadku to podstawa. Należy zwrócić uwagę na szybkość mechanizmu drukującego, pojemność bazy oraz na to, czy możemy liczyć na elektroniczną kopię paragonu. Małogabarytowe kasy fiskalne są bardzo użyteczne przede wszystkim dla lekarzy, ponieważ są lekkie i poręczne, a dodatkowo nieskomplikowane w obsłudze.

 

Małe kasy fiskalne – jaką wybrać?

Obowiązek posiadania kasy fiskalnej staje się koniecznością dla coraz większej ilości zawodów. Na jakie więc paramenty oraz rodzaje kas zwrócić uwagę podczas zakupu?
Kasy przenośne cechują się mobilnością i są wyposażone w akumulator oraz stabilizację rolek papieru, więc możemy przenosić je w dowolnie wybrane miejsce. Dodatkowo są one odporne na niesprzyjające warunki otoczenia typu ekstremalnie wysokie lub niskie temperatury. Dobrze radzą sobie także przy zwiększonej wilgotności powietrza. Klawiatura takich kas wykonana jest najczęściej z silikonu lub gumy, więc zmniejsza się ryzyko zawilgocenia wewnętrznych układów. Sprawdzą się świetnie w miejscach o małych obrotach.

Jednostanowiskowe kasy fiskalne są najbardziej rozpowszechnione i niezależnie od ich wielkości, mogą one współpracować bezproblemowo z innymi urządzeniami typu waga, komputer czy też czytnik kodów kreskowych. Oczywiście są dostępne również małe kasy fiskalne bez tego typu udogodnień. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb użytkownika.

 

Dla małych firm

Dla sklepów, gdzie jest małe natężenie sprzedaży, warto zakupić małe kasy fiskalne z mechanizmem igłowym. Sprawdzą się drukarki igłowe na dwuwarstwowy papier oryginał i kopia. Jeśli w sklepie stosuje się kody ogólne, to można postawić na kasy, które będą podłączone do komputera i czytnika kodów kreskowych. Dzięki temu obsługa klienta będzie znacznie sprawniejsza i wydajniejsza. Warto zaopatrzyć się w kasę rezerwową na wypadek ewentualnej awarii sprzętu. W tym przypadku można kupić kasę z mechanizmem drukującym igłowym dwutraktowym czy też termicznym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *