Kasa fiskalna do lodziarni

kasa fiskalna do lodziarni

Rok 2020 przyniesie zmianę przepisów dla osób prowadzących stacjonarne placówki gastronomiczne, w tym również sezonowo, na przykład w postaci lodziarni. Będą musieli zaopatrzyć się w kasy fiskalne online. Czy wymiana starych kas na te nowe będzie łączyła się z możliwością uzyskania ulgi? Garść przydatnych informacji poniżej.

Czym są kasy fiskalne online? Tego typu kasy to zupełnie nowa kategoria urządzeń fiskalnych – będą one wysyłały dokumenty (na przykład raporty dobowe, paragony fiskalne) do Centralnego Rejestru Kas, nazywanego Repozytorium. Będą musiały łączyć się z nim co dwie godziny (takie są obecnie założenia, jednak może się to zmienić), co będzie następowało bez wiedzy użytkownika. Użytkownik będzie musiał zapewnić tylko połączenie z internetem. Dlaczego kasa fiskalna online będzie nowatorskim rozwiązaniem? Bo z pewnością w dużym stopniu zlikwiduje nadużycia ze strony przedsiębiorców, którzy nie wykazują wszystkich swoich przychodów. W tym miejscu warto nadmienić, że kasa online będzie musiała być na stanie również w takich miejscach, jak na przykład zakłady fryzjerskie, gabinety kosmetyczne, w gabinetach lekarzy i dentystów. Wszystko to będzie regulowała nowa ustawa o kasach online.

 

Kasa online w gastronomii

Kluczowa data dla osób prowadzących działalność gastronomiczną, to 01.07.2020 rok. To właśnie od tego dnia będą oni zobowiązani ewidencjonować obrót wyłącznie przy pomocy kas rejestrujących online. Warto zatem zakupić tego typu kasę w terminie, bo jego przekroczenie może owocować w liczne reperkusje. Po pierwsze można utracić prawo do uzyskania ulgi na zakup takiej kasy. Ulga ta może wynosić aż 700 zł, co jest zdecydowanie sensowną kwotą.

Utrata ulgi nie jest jednak jedyną konsekwencją – jeżeli kontrola wykryłaby brak kasy fiskalnej online, na podatnika może zostać nałożone dodatkowe zobowiązanie podatkowe. Poza tym będzie groziła mu również kara grzywny, która może wynosić aż do 240 stawek dziennych. To zatem bardzo poważne konsekwencje finansowe, które w przypadku niewielkich biznesów gastronomicznych (na przykład otwartych sezonowo punktów z lodami) mogą być naprawdę dramatyczne w skutkach.

 

Kasa fiskalna do lodziarni

Teraz jeszcze dobra wiadomość jest taka, że ulga dla kasy online w lodziarni, może wynosić nawet do 700 zł (jest to kwota maksymalna ulgi). Jakie warunki muszą być spełnione, aby móc się o nią ubiegać? Najważniejszy jest tak naprawdę termin jej zainstalowania – nie można się spóźnić i trzeba zrobić to do 30.06.2020 roku. Jest to termin nieprzekraczalny, warto zatem już teraz rozglądać się za dobrymi urządzeniami, biorąc pod uwagę charakter swojego biznesu (mobilny lub stacjonarny). Od kilku lat bardzo popularne są bowiem tak zwane food trucki (również z lodami), a w przypadku takiego biznesu trzeba będzie kupić kasę mobilną. Dobrej jakości klasa tego typu może kosztować do 3000 zł, zatem ulga w wysokości maksymalnie 700 to spora oszczędność.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *