Sprzedaż sezonowa – jaką kasę fiskalną wybrać?

mobilna kasa dla sprzedaży sezonowej

Początek sezonu letniego to dla Ciebie wznowienia zawieszonej działalności? W te wakacje ruszasz ze swoją pierwszą działalnością sezonową? Niezależnie od tego czy lato jest kontynuacją czy startem w sezonowym biznesie – wcześniej czy później staniesz przed trudnym wyborem. Wyborem kasy fiskalnej. Jak wybrać, żeby wybrać dobrze? 

Sprzedaż sezonowa, a szczególnie ta związana z pracą na otwartej przestrzeni, rządzi się swoimi prawami. Zamieszanie, ruch turystyczny, kurz, słońce, deszcz – to zupełnie co innego niż elegancki butik. Kasa dla sprzedaży sezonowej musi być dobrana to specyfiki tej działalności.

Jaką kasę wybrać, by była sprzętem nie tylko na jedno lato, ale na lata?

Doświadczeni przedsiębiorcy sezonowi cenią sobie w kasach fiskalnych kilka podstawowych zalet.

Najczęściej wymieniają:

  • Wymiary i wagę
  • Solidną obudowę
  • Dobry wyświetlacz
  • Wydajny akumulator

Wymiary i waga podyktowane są mobilnością charakterystyczną dla sprzedaży sezonowej. Lekką i małą kasę łatwiej przenieść, schować, wyjąć – a przede wszystkim mieć zawsze przy sobie. Kasa dla sprzedaży sezonowej musi być tez poręczna – nawet w dosłownym tego słowa znaczeniu. Najlepiej by mieściła się w dłoni.

Obudowa musi być solidna i odporna na upadki. W pracy na targowisku, ulicy, czy punkcie ze sprzętem sportowym, w zamieszaniu i szybkim tempie może się zdarzyć, że kasa nam upadnie. Jeśli jeden upadek z niewielkiej wysokości oznacza koniec naszej kasy fiskalnej – mamy problem. Dlatego warto zwracać uwagę na ten parametr. Zwykle producenci kas fiskalnych podają ile upadków i z jakiej wysokości wytrzymuje dany model kasy.

Wyświetlacz powinien w sposób czytelny pokazywać treści nawet ostrym słońcu, albo późnym wieczorem. Dobrze by miał regulowane parametry i był podświetlany.

Akumulator wewnętrzny jest bardzo ważne, by kasa dla sprzedaży sezonowej miała wydajną baterię. Konieczność doładowania kasy na targu czy na plaży, może być sporym problemem.

Oczywiście to nie wszystkie pożądane cechy kasy dla sezonowego biznesu. Wbrew pozorom istotne są też np. akcesoria dodatkowe: etui, które możemy zawiesić na szyi albo przy pasku, ładowarka samochodowa, jeśli nie zdążyliśmy naładować baterii w domu – bardzo się przyda, czy też silikonowa nakładka na klawiaturę, która uniemożliwi przedostanie się kurzu czy wody do wnętrza kasy.

Na rynku jest coraz więcej kas mobilnych, które nadają się do sprzedaży sezonowej – warto wybrać taką, która spełnia wszystkie powyższe wymagania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *