Urządzenia fiskalne online dla każdego mechanika w 2019!

Urządzenia fiskalne online

Jeszcze w tym roku mechanicy, którzy prowadzą swoją działalność, kupią urządzenia fiskalne online. Do wymiany kas na online zobowiązują ich aktualne przepisy.

 

Trwa modernizacja systemu kasowego w Polsce. Od przeszło 2 miesięcy obowiązują nowe przepisy, które zobowiązują wybrane branże do wymiany „starych” kas fiskalnych na urządzenia działające online. Zgodnie z harmonogramem, podatnicy świadczący usługi naprawy pojazdów silnikowych i motorowerów, usługi wulkanizacyjne, muszą stosować urządzenia fiskalne online od 1 stycznia 2020 roku. W tym samym terminie muszą je także wprowadzić stacje paliw.

 

Czy urządzenia fiskalne online są już do kupienia?

Tak, kasy i drukarki fiskalne online są już dostępne w sprzedaży. Znajdziemy je na półkach serwisów fiskalnych i w sklepach internetowych. Na ten moment dostępne jest ok. 10 modeli kas fiskalnych online. Do kupienia jest także kilka wersji drukarek fiskalnych od dwóch, znanych polskich producentów: firmy Posnet i Novitus.

 

Wyglądają znajomo, ale mają bogatsze wnętrze

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że mamy do czynienia ze znanymi modelami kas i drukarek fiskalnych, dostępnych przed zmianą przepisów. Obudowy tych urządzeń wyglądają tak samo. Mobilna kasa Posnet Mobile Online czy Bingo Online, Novitus Sento Online czy Elzab K10 Online zachowały dotychczasowy design, ale wzbogacono je o nowe funkcjonalności. Dostosowano te kasy do wymogów technicznych dla urządzeń online’owych. Dlatego gwarantują użytkownikom pracę online, przechowują również dane w pamięci chronionej oraz przesyłają je do CRK.

Nowoczesne kasy fiskalne online drukują NIP nabywcy na paragonie i współpracują z każdym terminalem płatniczym. Ale uwaga! Na ten moment dostępne są jeszcze „stare” wersje wymienionych modeli. Oznacza to, że w salonie kas czy sklepie internetowym możemy kupić zarówno kasę Posnet Mobile, jak i Posnet Mobile Online. Jeżeli więc jesteśmy zobowiązani do sprzedaży z wykorzystaniem urządzenia online’owego, szukajmy sprzętu z taką funkcjonalnością. Docelowo wszyscy przedsiębiorcy wymienią stare kasy na online. Jednak w pierwszej kolejności przepisy zobowiązują do tego mechaników, wulkanizatorów i stacje paliw.

 

Która kasa fiskalna online dla mechanika sprawdzi się najlepiej?

Jeżeli jesteś właścicielem warsztatu samochodowego i prowadzisz już działalność jakiś czas, temat wyboru kasy fiskalnej nie jest ci obcy. Mechanicy od kilku lat nie mają prawa do zwolnienia z kas. Muszą stosować urządzenie rejestrujące od pierwszej sprzedaży. A może dopiero planujesz założyć firmę? O tym, jaka kasa fiskalna dla mechanika jest dobra, decyduje wielkość warsztatu i ilość świadczonych usług.

W małym, jednoosobowym warsztacie sprawdzi się na pewno mobilne urządzenie fiskalne online. Ma kompaktowe wymiary, nie wymaga żadnej przestrzeni biurowej. Można je zabrać do domu po każdym dniu pracy. Większy warsztat z „aneksem” lub odrębnym pomieszczeniem biurowym może sobie pozwolić na małą kasę stacjonarną. A duże salony wulkanizacyjne czy wielostanowiskowe warsztaty, które zatrudniają wielu mechaników mogą pomyśleć o drukarkach fiskalnych online. Te ostatnie doskonale sprawdzą się również na stacjach paliw.

 

Uff… Jest ulga na kasę online dla mechanika

Zakup nowego urządzenia fiskalnego wiąże z dodatkowym wydatkiem. Na szczęście ustawodawca przewidział zwrot kosztów. Dostępna jest tzw. ulga na kasę online dla mechanika czy wulkanizatora oraz innych branż, które są zobligowane do wymiany starej kasy na online’ową. Z ulgi mogą też skorzystać pozostali przedsiębiorcy – ale tylko w przypadku zakupu urządzenia fiskalnego online. Zwrot kosztów, zgodnie z nowymi przepisami, nie obejmuje już innych sprzętów rejestrujących sprzedaż. Ani kasa z elektroniczną kopią, ani tym bardziej z papierową nie jest objęta ulgą. Jedynie urządzenia fiskalne online.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *