W 2015 kasy fiskalne dla fryzjera, kosmetyczki, mechanika samochodowego

Już od kilku lat widać wyraźną tendencję w zmianach wprowadzanych przez resort finansów w zakresie urządzeń fiskalnych. Więcej kas fiskalnych, mniej zwolnień z obowiązku ich posiadania. Zmiany wprowadzane są stopniowo. W roku 2015 kasy fiskalne pojawią się obowiązkowo w kolejnych firmach. Projekt nowego rozporządzenia przewiduje bowiem odebranie kolejnym przedsiębiorcom prawa do zwolnienia z obowiązku posiadania tych urządzeń.

Z końcem tego roku przestanie obowiązywać rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 29 listopada 2012 r. w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących ((Dz. U. z 2012 r., poz. 1382). Zastępujący je dokument przewiduje objęcie obowiązkiem ewidencji na kasie fiskalnej kilka grup usługodawców. Na liście znalazły się: salony fryzjerskie, zakłady kosmetyczne, gabinety lekarskie i dentystyczne, warsztaty samochodowe, stacje diagnostyczne i  usługi gastronomiczne. Dotychczas przedsiębiorcy w tych branżach nie musieli mieć kas fiskalnych, jeśli roczny obrót ze sprzedaży nie przekraczał 20,000zł netto. Jeżeli nowe rozporządzenie wejdzie w życie, to od 1 stycznia 2015 roku będą mieli obowiązek prowadzenia ewidencji z użyciem urządzeń rejestrujących bez względu na wysokość obrotów.

Co to oznacza w praktyce dla tych przedsiębiorców? Oznacza to, że w 2015 roku mają obowiązek od początku działania firmy, od pierwszej usługi ewidencjonować sprzedaż przy pomocy kas fiskalnych i drukowania paragonu dla klienta. Kasy fiskalne będą musiały pojawić się m.in. u kosmetyczek i mechaników najpóźniej 1 marca 2014 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *